logo bip

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bibliotece

Już po raz czwarty Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu wzięła udział w wieluńskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez miejską książnicę, licznie odwiedzający goście mogli zajrzeć do na co dzień niedostępnych zakamarków Biblioteki. Wielunianie zwiedzili m.in. przepastne magazyny placówki, zapoznali się z pracą Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów a także dowiedzieli się o bogatej ofercie czytelniczej i kulturalno-oświatowej Biblioteki. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły starodruki, najstarsze a jednocześnie najcenniejsze zbiory książnicy. Najmłodsi goście Biblioteki od razu zadomowili się w „Kąciku dla malucha”.

Niewatpliwą atrakcją 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bibliotece okazał się koncert „Angielskie kolędowanie z dwójką” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej w Wieluniu. Przepiękna sceneria oraz profesjonalnie wykonane anglojęzyczne kolędy i piosenki świąteczne sprawiły, iż licznie zgromadzona publiczność przeniosła się na chwilę w atrmosferę i klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Po koncercie jego uczestnicy mieli możliwość zakupienia płyt „Angielskie kolędowanie z dwójką” oraz świec przekazanych na rzecz Orkiestry przez Firmę Korona.

Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany kwestującym w Bibliotece wolotariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

 

Projekty

Niepodległa
Łódzkie czyta
DKK
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego
Sieć na  kulturę
Program rozwoju bibliiotek
Unia
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka narodowa