logo bip

Ferie zimowe 2015 w Filiach MiGBP w Wieluniu

DSCN9238

Zgodnie z coroczną tradycją Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz filie biblioteczne zorganizowały dla dzieci zajęcia w okresie ferii zimowych.

Filia dla Dzieci Wieluń

3 lutego 2015 r. klubowicze ze Spółdzielczego Domu Kultury, Klubu Osiedla Kopernika oraz czytelnicy Biblioteki mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach plastycznych.
Uczestnicy własnoręcznie zdobili szare, papierowe ramki na fotografię. Wykorzystany został kolorowy papier, koronki, wstążki, brokat, sznurek, bibuła, włóczka. Pomysłów nie brakowało a ramki z pewnością zostaną wykorzystane na zdjęcia zrobione podczas tegorocznych ferii.
10 lutego odbyły się interesujące zajęcia edukacyjne.Warsztaty kreacji bohatera fikcyjnego oraz warsztaty karykatury przygotował i przeprowadził Szymon Teluk - malarz, grafik, autor komiksów i karykaturzysta. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Klubu Osiedla Kopernika i Spółdzielczego Domu Kultury na osiedlu Wyszyńskiego. Oryginalny program warsztatów sprawił, że uczestnicy zajęć bardzo ciekawie spędzili czas, a jednocześnie nabyli nowe umiejętności. Okazuje się, iż w każdym z nas drzemią talenty, wystarczy je tylko umiejętnie wydobyć.
Ferie z kulturą w wieluńskiej książnicy zakończyły się udaną zabawą w falowanie przez wycinanie i malowanie.
12 i 13 lutego grupa (64 os.) małych, średnich i dużych warsztatowiczów wykonywała anioły z falistej tektury.

DSCN9377

DSCN9526

Filia w Turowie 

Ferie zimowe odbyły sie pod hasłem "Nie trać werwy – bawić się można bez przerwy".

6.02.2015 r. zajęcia z dogoterapii z udziałem 2 psów "Zabawy na cztery łapy". Podczas zajęć dzieci wykonywały wiele ćwiczeń i zabaw, które miały na celu budowanie prawidłowej relacji z psem oraz naukę zasad bezpiecznego postępowania z psami.

9.02.2015 r. "Spacer po Wieluniu Bursztynowym Szlakiem"- pogadanka o bursztynowym szlaku, uzupełnianie rysunków i rozwiązywanie łamigłówek związanych z historią Wielunia.

13.02.2015 r. dzień głośnego czytania "Opowieści starej sowy" z okazji 95. rocznicy urodzin Danuty Gellnerowej oraz gry i zabawy literackie połączone z "Walentynkami".

IMG 0191

IMG 0175

IMG 0167-002Filia w Rudzie


W dniach 4 i 6 lutego 2015 r. W Filii Bibliotecznej w Rudzie odbyły się warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. W trakcie warsztatów dzieci wykonywały bałwanki z kulek styropianowych, skarpet i ryżu.

IMG 0536

IMG 0542

IMG 0594

IMG 0601

 Czas w bibliotekach dzieci spędziły w sposób aktywny, ciekawy i różnorodny.

Proponowane przez Nas zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Projekty

Niepodległa
Łódzkie czyta
DKK
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego
Sieć na  kulturę
Program rozwoju bibliiotek
Unia
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka narodowa