logo bip

Finisaż wystawy "Ja. Kot"

9.10. 2025 w MiGBP w Wieluniu odbył się finisaż wystawy zbiorowej „Ja. Kot. – artyści dla zwierząt”. Ekspozycja zorganizowana została z okazji Światowego Dnia Kota i swój pierwszy wernisaż odbyła w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Następnie gościła w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Władysława Reymonta Wieruszowie oraz w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lututowie. W wydarzeniu udział wzięli artyści, którzy zaprezentowali swoje prace inspirowane pełnym wdzięku i niezależnym światem kotów. Inicjatywa była również pretekstem do zwrócenia uwagi na problem bezdomności kotów oraz ich traktowania. Pomysłodawczynią wydarzenia była Roma Czyż - założycielka Fundacji Obrony Zwierząt "Łezka".
Wystawę „Ja. Kot. – artyści dla zwierząt” podziwiać można w holu górnym biblioteki.











Projekty

Niepodległa
Łódzkie czyta
DKK
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego
Sieć na  kulturę
Program rozwoju bibliiotek
Unia
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka narodowa