71. spotkanie DKK

1 IMG 2098

25 lutego 2022 r. w Czytelni MiGBP w Wieluniu odbyło się 71. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spotkania dyskutowali o powieści „Dorośli” norweskiej pisarki Marie Aubert.

„Dorośli” to obraz rodzinnych relacji, to opowieść samotnej czterdziestolatki Idy, która pragnie wpasowć się w oczekiwania społeczne. Autorka przedstawia spostrzeżenia o współczesności – opisy randek z poznanymi w sieci mężczyznami, społeczny odbioru samotnych osób po czterdziestce, dążenie do spełniania akceptowanych ról społecznych. Ida będąc na urlopie

w towarzystwie siostry i rodziny musi zmierzyć się z dawnymi, ale wciąż aktualnymi problemami – siostrzaną zazdrością, poczuciem odrzucenia i bycia gorszą oraz pragnieniem akceptacji.

Dyskusję pełną emocji zakończono stwierdzeniem: „Nikt nie ma recepty na szczęście i nie ma jednego przepisu na życie".

1 IMG 2090

1 IMG 2091