O nas

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu instytucja kultury Gminy Wieluń jest główną biblioteką publiczną regionu. Gmina Wieluń ma charakter miejsko-wiejski, leży w woj. łódzkim i liczy 32.700 tys. mieszkańców. Biblioteka swoją działalność prowadzi nieprzerwanie od 1945 r. Od 1964r. placówka mieści się w gmachu przy ul. Narutowicza. W latach 2007-2009 dzięki staraniom władz samorządowych miasta dokonano modernizacji budynku biblioteki. W wyniku przeprowadzonych prac w sposób zasadniczy zmieniła się estetyka placówki. Miejska biblioteka działa poprzez Bibliotekę Główną zlokalizowaną w centrum Wielunia, dwie filie biblioteczne miejskie oraz 4 filie wiejskie znajdujące się w miejscowościach: Dąbrowa, Turów, Masłowice i Ruda. Biblioteka zatrudnia 21 wykwalifikowanych pracowników w tym 15 na stanowiskach bibliotekarskich. Placówką kieruje dyrektor Iwona Podeszwa. Książnica proponuje swoim klientom możliwość skorzystania z bogatej oferty: systematycznie aktualizowanego księgozbioru, również regionalnego, stale powiększanego zbioru audiobooków, bezpłatnego dostępu do Internetu, kserowania materiałów bibliotecznych. Biblioteka posiada bogatą ofertę kulturalno-edukacyjną.

02-b21904cbb5