84. spotkanie DKK

84

28 września 2023 r. odbyło się 84. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone publikacji „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”. Wywiad-rzeka złożony z fragmentów rozmów i wypowiedzi do telewizji i radia (wybór i kompozycja Jacek Antczak).

Z książki wyłania się portret wybitnej polskiej reporterki. Hanna Krall opowiada o tym jak powstają reportaże i za co ceni swoich bohaterów. Podkreśla, że postrzega świat przez pryzmat jednego człowieka. Pisząc stara się aby tekst nie był przegadany, jednocześnie pilnując, żeby w słowach znalazło się trochę powietrza.

Wyjątkowość Hanny Krall polega na tym, że żyje życiem wielu ludzi. Jest reporterką i to co napisała ukształtowało ją, to jest jej cały świat.

Serdecznie zachęcamy do lektury.