Ferie zimowe w Filii Bibliotecznej w Turowie pod hasłem "Baw się i poznawaj".

2-DSCN9805

Ferie zimowe w Filii Bibliotecznej w Turowie pod hasłem "Baw się i poznawaj".

17 lutego 2016 r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w prelekcji pt. "Zdrowe odżywianie to pozytywne działanie" w ramach cyklu Biblioteczna Akademia Wiedzy, którą prowadził mgr inż. Przemysław Banaś nauczyciel ZS nr 1 w Wieluniu.

Prelekcja dotyczyła zasad prawidłowego żywienia związanego z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej 2016.
Dowiedzieliśmy się, że spożywanie zalecanych w piramidzie różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Była to również okazja do spotkania się z osobami chcącymi świadomie planować swoje odżywianie i uczestniczyć w przygotowaniu "na żywo" sałatki z brokułów.
Odbiorcami prelekcji byli dorośli czytelnicy Filii Bibliotecznej w Turowie.

1-DSCN9802

1-DSCN9804