Ferie zimowe w Filii w Dąbrowie

IMG 0326-001

Różne smaki wafli – biesiada

Tym razem w naszej bibliotece było nie tylko radośnie i wesoło ale i smacznie. Młodzi czytelnicy dzisiaj 16.02.2016 r. brali udział w zajęciach kulinarnych i uczyli się przygotowywać różne rodzaje wafli, które przekładali wielosmakowymi masami. Wafle przekładane masą czekoladową, orzechową i truskawkową były prawdziwym rarytasem. Wszyscy brali aktywny udział w pracach, by później wspólnie ucztować. Szczególnie smakowały " ciepłe lody "wykonane z owocowych galaretek i śmietany. Popijając smaczną i ciepłą herbatę wszyscy radośnie spędzili wtorkowe popołudnie i rozpoczęli zimowe ferie. Dla relaksu i odprężenia dzieci słuchały fragmentów książki pt. " Sprawa konkursu ciast " C. Caprii i M. Marucci.

IMG 0299-001

IMG 0301-001

Ozdabianie chusteczek i serwetek

Robótki ręczne to przyjemne zajęcie nie tylko dla dziewczynek ale i dla chłopców. Przekonały się o tym dzieci na zajęciach plastyczno – technicznych 19.02. 2016 r. Rozpoczęliśmy zajęcia od wspólnej zabawy ruchowej pt. " Mam chusteczkę ". Oglądaliśmy również katalogi i żurnale na temat ozdabiania chusteczek i serwetek. Następnie dzieci z dużą pasją wzięły się do pracy i wykonywały chusteczki według własnych pomysłów. Duży był wybór kolorowej pasmanterii więc ich prace również były kolorowe i zaskakująco ciekawe. Dzieci wysłuchały również wiersza J. Brzechwy pt. " Tańcowała igła z nitką ". Zajęcia zakończyły się prezentacją wykonanych prac, a dziewczynkom szczególnie podobały się zabawki ( wózki dla lalek i kwiatki ), które nauczyły się składać z chusteczek i serwetek. Z pewnością dzieci w czasie ferii w swoich domach będą w podobny sposób wykorzystywać czas wolny. Słodki poczęstunek zakończył miłe spotkanie.

IMG 0314-001

Ozdabianie zimowych czapek

Trwa moda na zimowe czapki z pomponami. Na pewno niejedna dziewczynka chciałaby ozdobić swoją czapkę modnym pomponem. 23. 02. 2016 r. zebraliśmy się, by nauczyć się wykonywać pompony z różnych materiałów. Jest kilka sposobów na zrobienie pompona. Sprawne ręce uczestników spotkania poradziły sobie bez trudu. Pompony będą ozdabiać ich czapki, mogą służyć jako ozdoby do piórników, torebek. Uśmiechnięte buzie świadczyły o satysfakcji i zadowoleniu z wykonanej pracy. Po pracy przyjemnie było posłuchać przygód małego Stefana – bohatera książki pt. " Duży problem małego Stefana " - Kasi Kołodziej.

IMG 0318-001

IMG 0319-001

Zimowy pejzaż

Zima bez śniegu też ma swoje uroki. Zamiast rzucać się śnieżkami i lepić bałwana ze śniegu na zajęciach plastyczno – technicznych w dniu 26.02.2016 r. postanowiliśmy wykonać zimowy pejzaż i ozdobić nim naszą bibliotekę. Do wykonania wspólnej pracy wykorzystaliśmy duży karton, farby, watę, bandaż, pop – corn, itp. Z tych nietypowych materiałów udało nam się zrealizować nasz plan. Powstał piękny pejzaż i nawet sami byliśmy zaskoczeni urokiem tej pracy. Nasze spotkanie zakończyliśmy wesołą grą planszową pt. „ Zimowe harce ” i słuchaniem fragmentu książki Antoniny Domańskiej pt. „ Przy kominku”. Jesteśmy zadowoleni, że ferie spędzone w bibliotece zostaną nam długo w pamięci i będą miłym wspomnieniem. Szkoda, że w poniedziałek wracamy do szkolnych obowiązków.

IMG 0323-001

IMG 0324-001