logo bip

Konkurs „Powrót do Stumilowego Lasu” rozstrzygnięty!

7


53 prace napłynęły na ogłoszony przez Bibliotekę w styczniu 2021 r. konkurs plastyczno-literacki.
Celem przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas I-IV szkół podstawowych powiatu wieluńskiego było pogłębianie wiedzy o życiu i twórczości Alana Alexandra Milne’go, uczczenie 65. rocznicy śmierci autora oraz inicjowanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.
W ocenie jury wszystkie prace były zgodne z tematyką konkursu, a uczestnicy wykazali się starannością, pomysłowością i kreatywnością. Zastosowano różnorodność technik plastycznych: pastele, wydzierankę, plakatówkę, flamaster. Znalazły się także prace w formacie 3D.
Informujemy, iż Jury przyznało I miejsce Weronice Trocha uczennicy kl. II Szkoły Podstawowej w Mierzycach. Autorka stworzyła kartkę urodzinową stosując rzadko używaną technikę flamastra. Oczyma dziecka przedstawiła postać Prosiaczka, do którego skierowała życzenia. Jej praca wyróżniła się estetyką i pomysłowością. Przyznano 11 równorzędnych wyróżnień, otrzymali je: : Zofia Dwornicka uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Mokrsku, Anna Czyż z kl. IV Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie, Bartosz Kozik uczeń kl. III Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Jakub Janiszewski z kl. I Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Wieluniu, Iga Opałka z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Nikodem Stasiak z kl. II Szkoły Podstawowej w Załęczu Małym, Bartosz Majcher z kl. I Szkoły Podstawowej w Ożarowie, Apolonia Kędzia-Kaniecka z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Hubert Mizak uczeń kl. III Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, Lena Dybek z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Zofia Polak z kl. III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach.
Uroczyste wręczenie nagrody głównej – roweru ufundowanego przez Firmę Zasada Bikes nastąpi 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Czytelni Biblioteki. Osoby wyróżnione otrzymają książki przekazane przez Księgarnię Globus Jarosław Rozmarynowski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz audiobook „Dawno temu w Wieluniu” wydany przez MiGBP w 2020 r. Odbiór nagród, dyplomów oraz audiobooków od 23 kwietnia codziennie w godzinach pracy Biblioteki.
Finał konkursu zostanie połączony z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać do końca sierpnia 2021 r.


1

2

3

4

5

6

Projekty

Niepodległa
Łódzkie czyta
DKK
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego
Sieć na  kulturę
Program rozwoju bibliiotek
Unia
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka narodowa