"Literacka Podróż" spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem

5

Po prawie dwóch miesiącach przerwy wracamy z realizacją projektu „Literacka Podróż”.

Dzisiejsze spotkanie w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie jest także otwarciem obchodów Tygodnia Bibliotek. Pierwszoklasistów odwiedził pisarz Przemysław Wechterowicz. Autor w zabawny sposób opowiedział jak wygląda proces pisania książek i skąd czerpie inspiracje. Dzieci wysłuchały opowiadania „Gwiazdka z nieba” i razem z bohaterami odbyły wyjątkową podróż w Kosmos. Następnie uczestnicy wykonali rysunki będące odpowiedzią na pytanie: jak mogłoby wyglądać ponowne spotkanie Orzesznicy i Gwiazdki.

Zaproszony gość przygotował dla dzieci wiele ciekawych i trudnych do rozwikłania zagadek o bohaterach literackich. Na podstawie ilustracji uczestnicy próbowali odgadnąć tytuły książek.

Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

Projekt „Literacka Podróż” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

2

3