„Moje wybory nie są kwestią przypadku” - warsztaty

DSCN0791

Warsztaty były kontynuacją cyklu spotkań z zakresu poradnictwa zawodowego dla młodzieży.

Razem z klasą III d z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu pracowaliśmy nad arkuszem odpowiedzi dotyczącym testu preferencji personalnych. Każde z 50 pytań było oznaczone jedną z liter : K, S, M, I, P co oznaczało konkretny typ zainteresowań.

Największa ilość danej litery w teście dawała obraz kompetencji ucznia : K – kierowniczych, S – społecznych, M – metodycznych, I- innowacyjnych, P- przedmiotowych. Następnie wspólnie zastanawialiśmy się nad zawodami, które odpowiadają preferencjom.

Zajęcia okazały się być świetnym sposobem konfrontującym zainteresowania uczniów z ich zdolnościami i sposobami nabywania nowych umiejętności. W myśl rymowanki : czy kieruję się sercem czy rozumem, będą robić w życiu to co lubię i to co umiem.

DSCN0782

DSCN0786

Warsztaty przeprowadził pracownik Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej

w Wieluniu, Anna Niepiekło.