Obchody Roku Reymonta w Bibliotece

aIMG 2847

W związku z obchodami Roku Reymonta w województwie łódzkim Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu i Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu w dniu 4 października 2017 r. zorganizowały happening pod hasłem "OD KRAWCA I KOLEJARZA DO NOBLISTY". Podczas spotkania w Bibliotece zaprezentowano trzy interesujące wystawy: "Tropem Reymonta"(ekspozycja prezentująca miejsca związane z postacią Władysława Reymonta), "Reymont na ekranie"( wystawa zdjęć z adaptacji filmowych dzieł noblisty) oraz prezentacja książek ze zbiorów MiGBP w Wieluniu zatytułowana "Pierwszy Noblista Polski Niepodległej".

aIMG 2776

aIMG 2845

aIMG 2781

aIMG 2796

aIMG 2785

W trakcie happeningu warsztaty edukacyjne "Opisy jak obrazy malowane światłem - impresjonizm w "Chłopach", przeprowadziła Ilona Kuźnik - nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu. Na zakończenie spotkania inscenizację "Chłopi na wesoło" zaprezentowali podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Inicjatorkami i realizatorkami przedsięwzięcia były: Urszula Kowalczyk i Agnieszka Pawełkiewicz - polonistki i bibliotekarki z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu oraz Anna Niepiekło i Anita Kuś - bibliotekarki z MiGBP w Wieluniu. W happeningu wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.

aIMG 2819

aIMG 2828