Pełne humoru i nauki spotkanie z Elizą Piotrowską w Bibliotece

DSCN9693

9 maja do wieluńskiej Biblioteki na spotkanie z czytelnikami przyjechała prosto z Brazylii Eliza Piotrowska - autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Pisarce towarzyszyła ciocia Jadzia - kukiełka przedstawiająca postać jej ulubionej książkowej bohaterki. Opowiadania o niej wzbudziły największe zainteresowanie i sympatię czytelników.
Pani Eliza opowiedziała również dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem, która rozpoczęła się w wieku 12 lat. Do pisania zachęciła ją poetka Danuta Wawiłow.
Oprócz dobrej zabawy, dzieci ze spotkania wyniosły wiele nauk, m.in. tą, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. Zadawały też wiele pytań, na które pisarka chętnie w zabawny sposób odpowiadała.
Uczniom wieluńskich szkół podstawowych smutno było rozstać się z Elizą Piotrowską i ciocią Jadzią. Spotkanie z tą niezwykłą pisarką z pewnością zachęci ich do sięgnięcia po jej książki.

DSCN9683

DSCN9708