Podsumowanie projektu i prezentacja powarsztatowa

aIMG 7194 001

19.06.2023 r. czytelni MiGBP odbyło się podsumowanie projektu „Żarty się nie kończą! Zabawa literaturą” oraz prezentacja powarsztatowa, która podsumowała cykl warsztatów słowno – muzycznych na podstawie twórczości Wisławy Szymborskiej.

Celem projektu „Żarty się nie kończą! Zabawa literaturą”  było ukazanie beletrystyki jako alternatywnego źródła rozrywki o wielowymiarowym charakterze oraz uczczenie rocznic literackich przypadających w 2023 r. Uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie wszystkie wydarzenia projektowe, a były to : spotkanie z Panem Poetą – pisarzem, spotkanie z Pawłem Wakułą – ilustratorem i autorem książek dla dzieci, Alkiem Rogozińskim – autorem komedii – kryminalnych, cykl 10 warsztatów literacko – muzycznych dla dzieci i młodzieży, na podstawie „Rymowanek dla dużych dzieci” Wisławy Szymborskiej, inscenizacja teatralna „Zemsty” Aleksandra Fredry w wykonaniu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie.

Na prezentacji powarsztatowej grupa dzieci i młodzieży z powiatu wieluńskiego zaprezentowała niecodzienną interpretację wierszy : „Lepieje” – o charakterze kulinarnym oraz „Limeryków” – o specyfice podróżniczo – literackiej. Aktorzy zabrali publiczność w niesamowitą podróż liryczno – muzyczną, odkrywając nieznaną, humorystyczną twórczość Wisławy Szymborskiej.

Za reżyserię i koordynację warsztatów słowno – muzycznych odpowiadali : Małgorzata Lewińska – aktorka, Zofia Szpikowska – instruktor śpiewu, Dawid Adamski – akompaniator.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie w realizację projektu.

Cieszymy się tak pozytywnym odbiorem wszystkich wydarzeń projektowych.

#FundacjaPZU
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

aIMG 7104 001

aIMG 7102 001