Projekt Literacki MiGBP w Wieluniu

MiGBP projekt GŁÓWNY

W dniach 4 kwietnia – 17 maja 2022 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu realizowany będzie projekt literacko – kulturalny  pt.  „Mali strażnicy miejskiej książnicy” sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Zadanie ma na celu promocję literatury, wyrabianie nawyku samodzielnego czytania i dyskutowania o książkach. Animacja czytelnictwa skupia się głównie na najmłodszych użytkownikach Filii Bibliotecznych MiGBP.

W skład projektu wchodzą : spotkania autorskie dla dzieci połączone z warsztatami, dyskusje o książce dla najmłodszych, gry i zabawy literackie, bajkowa inscenizacja teatralna oraz spotkania autorskie dla dorosłych. Wydarzenia będą odbywać się w Filiach bibliotecznych oraz Bibliotece Głównej.

plakat Krystyna Mirek

Spotkanie z Edyta Świętek