Serwis IBUK LIBRA już dostępny

Od 1 października 2014 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu rozszerzyła swoją ofertę książkową. Biblioteka zapewnia swoim czytelnikom dostęp do publikacji elektronicznych w serwisie IBUK LIBRA.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach współpracy Bibliotek Publicznych Województwa Łódzkiego – Użytkowników Serwisu. Koordynatorem zadania jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Dzięki zawartemu porozumieniu czytelnicy miejskiej książnicy mogą użytkować elektroniczną wersję publikacji udostępnionych przez Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. W nowej ofercie Biblioteki znajduje się 867 tytułów e-booków. Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. W wirtualnej czytelni wieluńskiej Biblioteki znajduje się szeroki wybór podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim oraz wiele innych pozycji, w tym poradnikowych, z zakresu literatury faktu, słowników, przewodników.

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje . Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki ("czytaj"). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece. Zapraszamy!