"Twórczo i z wyobraźnią" - spotkania autorskie z Zofią Stanecką

aIMG 3137

Za nami kolejne spotkania w ramach projektu „Rozpisani, oczytani, z biblioteką obeznani”. Tym razem w dniach 9.10 i 10.10.2017 r. gościem Filii Bibliotecznych w Rudzie, Masłowicach i Turowie była Zofia Stanecka, autorka serii książek o 5 letniej Basi, dziewczynce w bluzce w paski. Podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami , pisarka opowiadała m.in. o swojej drodze twórczej, ulubionych lekturach i przyjaźni i z Ireną Jurgielewiczową. Przybliżyła również słuchaczom jak powstaje książka, kto pracuje nad jej powstaniem i ostatecznym kształtem. Zofia Stanecka zachęciła czytelników do wspólnego tworzenia fabuły książki. Dzieci opowiadały wymyślone przez siebie historie, z których ostatecznie powstały interesujące opowieści.

aIMG 3092

aIMG 3133

aIMG 3200

aIMG 3264

aIMG 3293

Podczas spotkań z pisarką, dzieci mogły zakupić jej książki i otrzymać autograf od zaproszonego gościa.

Wydarzenie sfinansowane ze środków Fundacji PZU