Warsztaty plastyczno-literackie w Filii Bibliotecznej w Rudzie

09.02.2024 r. w Filii Bibliotecznej w Rudzie odbyły się warsztaty plastyczno-literackie. Na początku spotkania dzieci wysłuchały wiersza autorstwa Danuty Wawiłow ,,O Rupakach”, pochodzącego z tomiku pt. ,,Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze".

Utwory tej autorki są wyjątkowe, pełne radości, zwariowanej fantazji i niepowtarzalnego humoru.  Przedstawiony zbiór pięknie ilustrowanych tekstów przeniesie każdego czytelnika do świata bajek, dziecięcych marzeń i magicznych podróży.

Tak też stało się w trakcie bibliotecznego spotkania, kiedy to młodzi artyści, zainspirowani dziecięcą literaturą przystąpili do malowania figurek wykonanych z zimnej porcelany. Powstały przecudne, różnokolorowe, tęczowe dzieła. Zajęcia upłynęły w miłej i twórczej atmosferze.