„Wisła – Królowa Polskich Rzek, symbol polskości i patriotyzmu”

IMG 1406

W harmonogramie imprez Tygodnia Bibliotek, przyszedł czas na przedostatnie już wydarzenie.
12 maja 2017 r., w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej „ Wisła – Królowa Polskich Rzek, symbol polskości i patriotyzmu”. Spotkanie przebiegało w następujący sposób:
1. Prezentacja o rzece Wiśle, przygotowana przez pracownika Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.
2. Występ wokalno- taneczny z motywem Wisły w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy z Bieniądzic.
3. Przedstawienie „O rybce i rybaku” w myśl idei ekologizmu i dbania o rzekę Wisłę, zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.
Po tej części nastąpiła prezentacja wystawy na holu górnym Biblioteki. „ Wisła – Królowa Polskich Rzek, symbol polskości i patriotyzmu” cieszyła się dużym zainteresowaniem małych czytelników.

Podczas spotkania Wisła została ukazana w aspekcie : geograficznym, historycznym, turystycznym, literackim oraz kulturowym. Różnorodność form prezentacji, świadczy bezsprzecznie, że Wisła jest Królową Polskich Rzek. Wydarzenie to, wpisuje się w idee „Rok 2017 – Rokiem Rzeki Wisły”.

IMG 1411

IMG 1415