,,Z makramą za pan brat"-warsztaty rękodzielnicze w Filii Bibliotecznej w Rudzie.

07.02.2024 r. W Filii Bibliotecznej w Rudzie odbyły się warsztaty rękodzielnicze z tworzenia makramy. Podczas zajęć dzieci wraz z opiekunami miały możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji o sztuce wiązania bawełnianych sznurków. Po kilkunasto minutowym instruktażu o podstawowych splotach, uczestnicy spotkania przystąpili do wyplatania makramowych breloczków do kluczy. Efekt prac mile wszystkich zaskoczył. Wykonane ozdoby sprawiły twórcom wiele radości i satysfakcji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tworzenie sznurkowych gadżetów to rewelacyjny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz doskonała metoda na wyciszenie i relaks.

Inspiracją do zorganizowania zajęć stała się książka ,,Makrama dla początkujących i nie tylko 24 inspirujące projekty" autorstwa Amy Mullins oraz Marnia Ryan-Raison.

Poradnik jest dostępny w naszych zbiorach bibliotecznych, zainteresowanych serdecznie zapraszamy.