"Zbigniew Herbert i Przyjaciele"

aIMG 8679

22 listopada 2018 r. w podwojach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu miało miejsce widowisko słowno - muzyczne "Zbigniew Herbert i Przyjaciele". Spektakl zaprezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Scenarzystką i reżyserem wydarzenia była Anna Mazur, nauczycielka języka polskiego w I LO.

Podczas spotkania, młodzież prezentowała wiersze wybitnego poety, jego listy do przyjaciół oraz wspomnienia Magdaleny Czajkowskiej, przyjaciółki Herberta. Nie zabrakło, również pięknych piosenek m.in. "Miejcie nadzieję" czy "Jest takie miejsce, jest taki kraj". Wydarzenie, w którym uczestniczyli uczniowie wieluńskich szkół średnich oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie, wpisało się w uroczyste obchody Roku Herberta.

aIMG 8684

aIMG 8652