"Na ratunek Shanti" Patricia Leitch

Shanti 1

"Na ratunek Shanti" Patricia Leitch
Ponadczasowa, kultowa seria hippiczna rozgrywająca się w malowniczych górach północnej Szkocji. Wyraziste charaktery postaci i nawiązania do celtyckiej mitologii tworzą magiczny, niezapomniany klimat.

Rodzina Mandersów, zmęczona stresującym życiem w wielkim mieście, wynosi się w oddalone od cywilizacji górskie rejony Szkocji. Główna bohaterka, Jinny, jest niepokorną chłopczycą, która chadza własnymi ścieżkami. Gdy widzi w cyrku katowanego konia, zrobi wszystko, by uratować nieszczęsne zwierzę i zyskać jego zaufanie, mimo iż wcześniej jej największym marzeniem było posiadanie własnego kucyka. Uratowana z cyrku klacz jest nieufna i uparta; wydaje się, że nie da się oswoić. Jinny jest jednak gotowa wiele zaryzykować, by ocalić Shanti.