Kluby Gier Planszowych w Filiach w Masłowicach i Rudzie

indeks

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu – Filia w Masłowicach oraz Filia w Rudzie – przystąpiły do Projektu prowadzonego przez Wydawnictwo GRANNA - założyły w swoich placówkach Kluby Gier Planszowych. Gry planszowe to nie tylko rozrywka, ale także możliwość zdobywania wiedzy, rozbudzania i pogłębiania zainteresowań, ćwiczenia pamięci oraz integracja.
    Gry planszowe pomagają rozwijać wyobraźnię i spostrzegawczość. Uczą cierpliwości, logicznego myślenia, koncentracji, refleksu oraz współdziałania w grupie. Dzięki grom planszowym biblioteki w Masłowicach i Rudzie zaoferują społecznościom lokalnym dodatkową propozycją pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, a co za tym idzie poszerzą swoją ofertę kulturalno-edukacyjną. Gry są udostępniane zainteresowanym w godzinach otwarcia bibliotek.    Dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej  oraz Wydawnictwom EGMONT, REBEL oraz GRANNA za przekazanie w darze gier dla naszych bibliotek.