Kolejne spotkanie "e-motywacja" za nami

plakat emot

19 listopada w Filii Bibliotecznej w Rudzie i Turowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "akcja: e-motywacja". Spotkanie odbyło się pod hasłem "Ograniczyć ograniczenia". Gościem specjalnym spotkania była Ewa Nowicka Rusek profesor antropologii spłecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Badaczka m.in. religijności, mniejszości narodowych i etnicznych. Podróżniczka i miłośniczka wypraw autostopem. Otwarta na różnorodność świata, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Chodzi po górach i bardzo lubi narty biegowe. W 2007 roku została laureatką konkursu "Człowiek bez barier". Sptkanie miało na celu zastanowienie się uczestnkików projektu nad własnymi ograniczeniami, lękami i obawami przed oceną a także konfrontacja tych uczuć ze swoimi planami i pomysłami na aktywność.

Termin kolejnego spotkania:
3 grudnia

1-IMG 0311

1-IMG 0305

1-WP 20151119 11 11 11 Pro

****************************

5 listopada w Filii Bibliotecznej w Rudzie i Turowie odbyło się czwarte spotkanie w ramach projektu "akcja: e-motywacja". Spotkanie nosiło tytuł „Radości codzienności”. Celem spotkania było pokazanie, że w codzienności znaleźć możemy wiele drobnych przyjemności. Szukamy szczęścia, sukcesów ... a może wcale nie musimy, gdyż są gdzieś obok zupelnie niezauważone. Psycholog Tomasz Kozłowski mówił jak ważne jest umieć dostrzegać codzienną rzeczywistość i z niej czerpać radość oraz cieszyć się najmniejszymi drobiazgami.
Gościem specjalnym spotkania online była Helena Norowicz – aktorka teatralna i filmowa, która w wieku 80 lat została modelką.
Pani Helena opowiadała o swojej pasji dla aktywności fizycznej – od dzieciństwa aktywnie uprawiała sport. Podczas spotkania Pani Helena opowiadała o tym, że wiele czynności wykonywanych w ciagu dnia daje radość: spotkania i rozmowy z ludźmi, obcowanie z przyrodą, spacery po lesie, czytanie wierszy i uśmiech drugiego człowieka.

Terminy kolejnych spotkań:
3 grudnia

IMGP8745

IMGP8746

IMGP8749

***********************

22 października w Filii Bibliotecznej w Rudzie i  Turowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "akcja: e-motywacja"
Tym razem spotkanie online poświęcone było stawianiu pierwszych, drobnych kroków do realizacji swoich planów i pasji. Gościem specjalnym spotkania była pisarka Krystyna Kofta. Sukces zdaniem felietonistki dla każdego ma inny wymiar. Dlatego też, celem spotkania było pokazanie, że szczytem może być odłożenie swoich ograniczeń na bok i zapisanie się na wymarzony kurs tańca, czy na spotkanie z innymi ludźmi i wzajemna wymiana doświadczeń. Sukces bowiem, to  nie tylko widziany przez nas efekt końcowy, ale droga, która nierzadko jest ważniejsza niż zdobycie ,,wierzchołka góry”. Podczas spotkania została zaprezentowana technika drobnych kroków do osiągania celu. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 5 listopada.