Kolejne spotkanie klubowiczów DKK - tym razem z humorem i ironią

1-IMG 3642

19 października 2017 r. odbyło się w 34. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Agaty Passent „ KTO TO PANI ZROBIŁ?” – zbiór felietonów ukazujących się na łamach magazynu „Twój Styl”.

Autorka w swojej książce opisuje życie Polaka, warszawiaka, kosmopolitki, matki, żony i kochanki oraz swoje własne. Teksty Passent bawią czytelnika, wiele w nich gorzkiej prawdy o nas i naszej codzienności. Wiele trafnych spostrzeżeń można wynotować, na wiele istotnych spraw, zwrócić uwagę.

Felietony dotykają różnych tematów, jednak złośliwość nie jest tu przesadzona. Służy głównie podkreśleniu naszych rodzimych wad, przywar, kultywowania narosłym przez lata przyzwyczajeniom i często złym nawykom.
Docenić należy erudycję i oczytanie autorki, jej dystans do siebie i świata, „przymrużenie oka” widoczne nie tylko na okładce.

Warto więc sięgnąć po tę książkę, na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie, co sprawi mu dużo śmiechu i radości.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w listopadzie.

2-IMG 3647

3-IMG 3649