Narodowe Czytanie 2017 - Wesele Stanisława Wyspiańskiego

IMG 2389

2 września 2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyła się VI wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas spotkania w bibliotece fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego czytali: Nina Pawlaczyk, Ewa Głogowska, Katarzyna Kłobus, Marek Berger, Waldemar Kozera oraz Bartłomiej Jaworek.

Muzycznie wydarzenie uświetnił Zespół Śpiewaczy Czeremcha działający przy Filii Bibliotecznej w Rudzie. Bardzo licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchania tradycyjnych przyśpiewek weselnych oraz obejrzenia obrzędu oczepin. W rolę panny młodej wcieliła się Katarzyna Kłobus , a druhnami były Kamila Krawczyk i Anna Niepiekło. Narodowemu Czytaniu w bibliotece towarzyszył konkurs literacki oraz wystawa książek " Wyspiański w literaturze i sztuce". Składamy podziękowania wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji Narodowego Czytania. W sposób szczególny pragniemy podziękować Kamilowi Kokotowi, który bezinteresownie wsparł Zespół Śpiewaczy Czeremcha podczas występu w bibliotece.

IMG 2423

IMG 2421