Narodowe Czytanie Lalki w Wieluniu

1

5 września 2015 r. na skwerze przed miejską książnicą miała miejsce czwarta wieluńska
edycja ogólnopolskiego Narodowego Czytania. Organizatorem spotkania była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

Tym razem czytaliśmy Lalkę Bolesława Prusa.
Fragmenty książki zaprezentowali: lokalna poetka Nina Pawlaczyk oraz aktorzy z Koła Teatralnego działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu:
Ewa Głogowska, Bogumiła Gońda,Marek Berger i Mateusz Wieczorek.

Literacko spotkanie zainaugurował Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Atrakcją muzyczną przedsięwzięcia był koncert skrzypcowy w wykonaniu Eryki Rzepki - wielunianki, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu. Młoda artystka zagrała m.in. motyw przewodni z filmu Lalka. Licznie zgromadzona publiczność z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała fragmentów książki Bolesława Prusa.

3

2