Piegowate wakacje w miejskiej książnicy

1

Pippilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta, to bohaterka cyklu "piegowatych spotkań" w Bibliotece.

Ruszyliśmy 1 kwietnia, ogłaszając konkurs literacko-plastyczny, dotyczący wizerunku piegowatej dziewczynki, która ponad 7 dekad króluje wśród dziecięcej literatury. 3 czerwca przyszła kolej na wystawę, prezentującą rudowłosą bohaterkę i jej literacką mamę, Astrid Lindgren. 7 lipca, bibliotekarze wystawili teatr kukiełkowy o dowcipnej, pełnej humoru Pippi, która uważała, że (...)" wyobraźnia jest od tego, żeby bawić się nią na całego! "(...).

W trakcie wakacyjnego spotkania, ponad stu dziesięciu małych czytelników, wzięło udział w quizie dotyczącym twórczości Astrid Lindgren. A wszystko to z okazji 110 rocznicy urodzin pisarki.

Czy to ostatnie piegowate spotkanie w Bibliotece?
Zobaczymy....

2

3

4

5

6

Dziękuję Marlenie Włodarczyk, Annie Niepiekło, Annie Kucharskiej, Magdalenie Przesmyckiej, Paulinie Trojan ... bez was to spotkanie nie mogłoby się odbyć.