logo bip

Promocja "Literackiej ziemi wieluńskiej"


2 aIMG 854418 stycznia w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu miała miejsce promocja książki dr. Jarosława Petrowicza „Literacka ziemia wieluńska”. Publikacja wydana przez Wieluńskie Towarzystwo Naukowe zawiera utwory lub fragmenty prawie sześćdziesięciu autorów związanych z regionem. 

Wśród nich znajdują się twórcy urodzenina ziemi wieluńskiej, osoby, które tu zamieszkały lub przez jakiś czas pomieszkiwały oraz ci, którzy przebywali w okolicy na wypoczynku lub przejazdem i zostawili literackie ślady.

Podczas czwartkowego spotkania w bibliotece, autor antologii opowiedział licznie zgromadzonej publiczności jak zrodził się pomysł napisania książki oraz przybliżył jej zawartość. Fragmenty utworów znajdujących się w książce odczytali obecni na spotkaniu autorzy: Nina Pawlaczyk, Eleonora Grondowa, Joanna Gradowska wraz z towarzyszącym jej uczniem Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach – Bruno Belczykiem , Magdalena Kopańska oraz Magdalena Kapuścińska.

O tym jak powstał projekt okładki opowiedziała jego autorka Marzena Hettich-Uryszek.Podczas spotkania, listy nadesłane przez nieobecnych autorów odczytała Iwona Podeszwa. Na zakończenie oficjalnej części literackiego wydarzenia w bibliotece zabrał głos autor przedmowy do antologii, prezes Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego dr Zdzisław Włodarczyk.

W  drugiej części spotkania osoby zgromadzone w czytelni podzieliły się swoimi refleksjami na temat książki dr. Jarosława Petrowicza.        

Nie zabrakło chętnych do nabycia książki „Literacka ziemia wieluńska”.


Już wkrótce publikacja dostępna w naszej bibliotece.
5 aIMG 8607

1 aIMG 8531

3 aIMG 8576


4 aIMG 8582


6 aIMG 8633


7 aIMG 8637

Projekty

Niepodległa
Łódzkie czyta
DKK
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego
Sieć na  kulturę
Program rozwoju bibliiotek
Unia
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka narodowa