Spotkania autorskie z Jakubem Skworzem

aIMG 3823

24.10.2017 r. gościem Filii Bibliotecznych w Rudzie i w Masłowicach był Jakub Skworz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Zaproszony gość opowiadał o tytułowej postaci jednej ze swoich publikacji – księżniczce Adeli. Motywem przewodnim spotkania była zazdrość. Podczas zajęć dzieci układały puzzle oraz miały za zadanie narysować prezent dla bliskiej osoby. Autor przygotował niespodziankę dla uczestników spotkania. Dzieci wyciągały z worka rekwizyty, nazywały je, a następnie dopasowywały do nich czynności lub zawody z nimi związane. Jakub Skworz ukazał dzieciom jak ważna jest niematerialna wartość prezentu oraz jak wspaniale można spędzać czas z książką.

Było to ostatnie spotkanie z harmonogramu wydarzeń projektu „ Rozpisani, oczytani, z biblioteką obeznani” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

aIMG 3844

aIMG 3871