Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

5-IMG 5984

(...)"Czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów (...)". Tak napisał polski poeta, Jarosław Iwaszkiewicz. Biblioteka wzmacnia i promuje czytanie poprzez organizowanie różnorodnych form kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

"(Do) wolność czytania" to motto, które 8 maja 2018 r. rozpoczęło spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem, zorganizowane z okazji XV Ogólnopolskich Obchodów Tygodnia Bibliotek.
Był Tomasz Justyniarski, pisarz i obrońca zwierząt, autor książki "Psie troski", przyszła kolej na współautora książek o "Grzecznym psie".
Na spotkaniu z panem Wojciechem dzieci zapoznały się z tajnikami psiej psychologii. W trakcie edukacyjnego dialogu rozmawiano o emocjach i uczuciach zwierząt. Dialog wzbogacono prezentacją multimedialną, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych młodych gości.
Spotkanie, na które przybyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 5 w Wieluniu, zakończyły słowa przytoczone przez pisarza: "zwierzę nie jest rzeczą".

Zapraszamy do czytania książek o "grzecznym psie", które znajdują się w zbiorach naszej Biblioteki.

1-IMG 5965

2-IMG 5968