Warsztaty słowno - muzyczne w MiGBP w Wieluniu

5 aIMG 5532

17.04.2023 r. odbyły się pierwsze warsztaty słowno – muzyczne dla dzieci i młodzieży. Motywem przewodnim zajęć jest twórczość Wisławy Szymborskiej. Wybitna polska poetka i noblistka obchodziła by w tym roku 100. rocznicę urodzin. Aby uczcić tę okoliczność oraz podkreślić humorystyczny dorobek literacki pisarki, w bibliotece odbyły się warsztaty słowno - muzyczne, na podstawie książki: "Rymowanki dla dużych dzieci z wyklejankami autorki".
Pierwsza grupa – dzieci, świetnie bawiła się rymowankami „Lepiejami”, poznając zasady wersyfikacji utworów oraz znaczenia rytmu w wierszu.
Grupa młodzieży dokonywała analizy rytmiczno - muzycznej tekstów  „Limeryków”.
Zajęcia prowadziły : Małgorzata Lewińska – aktorka filmowa i teatralna oraz Zofia Szpikowska – instruktor.
Dziękujemy za ten literacko – muzyczny poniedziałek i do zobaczenia na kolejnych zajęciach w maju !

Wydarzenie w ramach projektu „Żarty się nie kończą! Zabawa literaturą”
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

1 aIMG 5486

2 aIMG 5491