”Z palety barw i z życia kart…”

IMG 0327

23 lutego 2017 roku w Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie z księdzem Bogdanem Blajerem. Autor tomiku ”Z palety barw i z życia kart…” dał poznać się jako człowiek wielu talentów. Poeta, malarz, historyk sztuki, duchowny, a także wielbiciel motocykli i mechanicznych budzików. Spotkanie otworzył występ Chóru przy Parafii św. Józefa w Wieluniu, pod dyrekcją Szymona Blajera – bratanka księdza. Następnie utwory z tomiku „Z palety barw i z życia kart…”, przybliżyły członkinie Koła Przyjaciół Poezji działającego przy Wieluńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pochodzący z Gaszyna duchowny, opowiadał o swojej twórczości malarskiej i sztuce sakralnej. Wspominał początki pisania wierszy, ale również nawiązywał do aktualnego tomiku.

Ksiądz Blajer podzielił się wiedzą na temat swojego zamiłowania do motocykli oraz organizowania pielgrzymek motocyklowych. Nawiązał także do bogatej kolekcji mechanicznych budzików, przywołując kilka zabawnych anegdot Zaproszony gość chętnie odpowiadał na pytania uczestników. Spotkanie z księdzem Bogdanem Blajerem cieszyło się rekordową frekwencją, co świadczy o tym, jak ważną jest on postacią na ziemi wieluńskiej.

IMG 0397

IMG 0291